Haber

Manisa FK genç yetenekleri bünyesine katmaya devam ediyor

Manisa Futbol Kulübü Akademisi, Manisalı genç yetenekleri bünyesine katmaya devam ediyor. Akademi, Şehitlerspor’dan 5 genç yetenek ile sözleşme imzaladı.

Manisa Futbol Kulübü, A Takıma ve Türk futboluna oyuncu kazandırma hedefini sürdürüyor. Daha önce Mehmet Uysal, Yiğit Kerem ve Ayberk Karapo gibi genç yetenekleri A Takıma kazandıran Manisa FK Akademi yeni 5 genç yeteneği bünyesine kattı. Bu çerçevede Şehitlerspor’dan 2011 doğumlu orta saha oyuncuları Boran İsmet İrgali ve Enes Üzel, 2011 doğumlu kanat oyuncusu Ömer Erdoğan, 2011 doğumlu forvet oyuncusu Umut Aslan ve 2011 doğumlu kaleci Sefa Yılmaz akademiye katıldı. Halil Onultmak Tesisleri’nde gerçekleşen imza merasimine Akademi İdari Yöneticisi Alparslan Kaya, Akademi Futbol Yöneticisi Namet Ateş, Şehitlerspor Kulübü Lideri Numan Sucular, Şehitlerspor Teknik Sorumlusu Nihat Aktar ve atlet aileleri katıldı.

İmza merasiminde konuşan Akademi İdari Yöneticisi Alparslan Kaya, “Manisa Futbol Kulübü olarak futbolun öz kaynaktan geçtiğini güzel biliyoruz. Son periyotta futbolda altyapıdan yetişen oyunculara duyulan değer giderek artıyor. Bu manada Manisalı yeteneklerin akademimize dahil olması için çalışmalarımız var. Bunun birinci adımı olarak da Şehitlerspor Kulübü’nden 5 değerli genç sporcuyu akademimize kazandırdık. Sadece Manisa merkezde değil bütün ilçelerdeki yetenekli futbolcuları takip ediyoruz. Önümüzdeki süreçte bunları da gerçekleştireceğimiz imza törenleri ile duyuracağız. Şehitlerspor Kulübü’ne, antrenörlerine, bizi tercih eden futbolcularımızın ailelerine Manisa Futbol Kulübü ismine teşekkür ediyor, iyi olmasını diliyorum. Ailelerimiz çocuklarını bize emanet etti. Biz de bu emaneti en âlâ halde yetiştirip Türk futboluna kazandırmak için çok çalışacağız” dedi. – MANİSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu