Haber

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etmek için Ardahan’da toplandık

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etmek için gece Ardahan’da onlarca kişi toplandı.

Ardahan kent merkezindeki Ulusal Egemenlik Parkı’nda toplanan onlarca kişi, Filistin bayraklarını açarak İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etti. Grup adına konuşan AGD Derneği Ardahan temsilcisi Turhan Taşdemir ise konuşmasında, “Zulme karşı attığımız her adım ve eylem bizi yeniden canlandırıyor.”

Dünyanın gözü önünde bir soykırım yaşandığını söyleyen Taşdemir, “Şu anda buradayız, Gazze’deki kardeşlerimizin elektrik, su ve internet sınırları kesilerek saldırı altında. Gazze’nin önünde bir soykırım yaşanıyor. Dünyanın gözü. Artık dünya müdahale etmeyecekse ne zaman müdahale edecek? İsrail tüm dünyanın gözü önünde.” Filistin’de işlediği soykırım ve insanlık suçu vicdan sahibi herkesin sabrını tüketmiştir. Özellikle okul ve hastaneleri bombalayarak, kadın ve çocukları katlederek olağan saldırılarını artırarak zulmünü sürdürüyor. Terörist İsrail’in yıllardır Filistin topraklarında gerçekleştirdiği her türlü zulüm ve alçakça eylemler dünyanın gözü oldu. “Artık Mescid-i Aksa Tufanı operasyonuyla birlikte Filistinli yiğitlerimiz sahip oldukları topraklarda hukuki savunma haklarını kullanıyorlar” dedi.

Programın ilerleyen saatlerinde Kur’an-ı Kerim okundu ve Filistin için dualar edildi. Grup daha sonra dağıldı. – ARDAHAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu